Główne Tematy Expo 2020 w Dubaju

276
Tematy Expo 2020 w Dubaju

Expo 2020 Dubai to bez wątpienia jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń w tym roku, zwłaszcza że jest to jedno z niewielu dużych spektakli, które odbywają się offline. Temat na ten rok został wybrany, aby nie tylko odzwierciedlać pozycję ZEA na świecie i ich miejsce w przyszłości, ale jak mowią władze ZEA, „także zbiorową nadzieję dla reszty świata”. Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się więcej o tym jakie są główne tematy Expo 2020 w Dubaju.

Jakie są tematy i motywy Expo 2020 w Dubaju?

GŁÓWNY TEMAT EXPO 2020 W DUBAJU

Głównym tematem Expo 2020 w Dubaju jest „łączenie umysłów, tworzenie przyszłości”.

Connecting Minds,
Creating the Future

Wydarzenie to jest idealną okazją dla ZEA do zaprezentowania swojego postępu gospodarczego i kulturalnego dokonanego przez dziesięciolecia.

Aczkolwiek ZEA doskonale zdaje sobie sprawę, iż rozwój kraju nie obejdzie się bez wspólnych wysiłków („łączenie umysłów”) i ten sam sentyment będzie dotyczył postępów poczynionych w przyszłości („tworzenie przyszłości”).

10 Pawilonów, które trzeba zobaczyć na Expo 2020 w Dubaju

10 Pawilonów, które trzeba zobaczyć na Expo 2020 w Dubaju

Lista 10 pawilonów, które trzeba zobaczyć na Expo 2020 w Dubaju, przedstawia się następująco.

expo 2020 w dubaju

EXPO 2020 W DUBAJU WYJAŚNIONE

Expo 2020 w Dubaju wyjaśnione czyli wszystko co wiedzieć musisz o tym wydarzeniu. Najważniejsze informacje i najczęściej zadawane pytania.

TRZY PODTEMATY EXPO

Expo 2020 Dubai przedstawia trzy podtematy, które rozwijają i ilustrują, w jaki sposób ZEA „łączą umysły, tworzą przyszłość”: poprzez zrównoważony rozwój (Sustainability), mobilność (Mobility) i możliwości (Opportunity).

Podtematy mają swoje własne dzielnice prezentujące cuda techniki, architektury i kultury, które wspierają każdy z przekazów a także pawilon tematyczny.

Wszystkie kraje uczestniczące mają na Expo swój pawilon inspirowany trzema głównymi tematami – możliwościami, mobilnością i zrównoważonym rozwojem.

Tematy Expo 2020 w Dubaju
Główne 3 tematy Expo 2020 w Dubaju

DZIELNICA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Tematy Expo 2020 w Dubaju
Terra Pawilon czyli pawilon tematyczny w dzielnicy Zrównoważonego Rozwoju

Podtemat Zrównoważony rozwój ma na celu inspirowanie ludzi do podejmowania działań na rzecz ochrony Ziemi. Bez względu na to, jak małe są wysiłki, tak długo jak są wykonywane razem, wywrze to pozytywny wpływ na społeczności i środowisko.

W dzielnicy zrównoważonego rozwoju odwiedzający będą mogli zobaczyć jedne z najnowocześniejszych technologii na świecie i dowiedzieć się, co robią poszczególne kraje, aby wspierać zrównoważony rozwój.

Podróżni mogą spodziewać się spacerów pod „drzewami” kondensującej energii słonecznej i wody, oglądania pokazów kulturalnych na arenie plenerowej i odkrywania fascynujących wiejskich pawilonów.

Terra – Pawilon zrównoważonego rozwoju

Terra – czyli tematyczny pawilon zrównoważonego rozwoju, zaprojektowany został przez brytyjską pracownię Grimshaw Architects.

Wewnątrz Terra Pavilion odwiedzający wchodzą do hipnotyzującego świata, w którym odkrywają i wędrują przez symulacje głębin oceanu, korzeni leśnych i innych cudów natury.

Pawilon pokazuje, że pomimo szaleństwa konsumpcji przez ludzi i szkód, jakie wyrządzamy środowisku, nie jest dla nas za późno, aby ratować świat. Pawilon został zaprojektowany tak, aby spełniał standardy LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) Platinum Green Building – najwyższą dostępną akredytację dla zrównoważonej architektury. Konstrukcja zawiera baldachim o szerokości 130 metrów (wielkości do pięciu ustawionych w szeregu wielorybów) wyposażony w ponad 2800 paneli słonecznych do wytwarzania energii elektrycznej w ciągu dnia, a także drzewa energetyczne wyposażone w panele słoneczne, które obracają się w kierunku słońca.

Jakie kraje tam mogę odwiedzić?

Pawilony Brazylii, Czech i Singapuru to tylko niektóre z atrakcji tej dzielnicy, prezentujące wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju, zasoby naturalne i postęp technologiczny w każdym kraju. Odwiedzający mogą spacerować po wodospadzie w pawilonie Brazylii lub przemierzyć las deszczowy w pawilonie Singapuru.

DZIELNICA MOŻLIWOŚCI

Tematy i Motywy Expo 2020 w Dubaju
Misson Possible (z ang. Misja Możliwa) czyli pawilon tematyczny w dzielnicy Możliwości

Temat Możliwości ma na celu uwolnienie potencjału jednostek i społeczności do kształtowania przyszłości. Pawilon tematyczny „Mission Possible” został zaprojektowany przez australijską firmę architektoniczną Cox Architecture.

Pawilon Tematyczny Możliwości

Pawilon tematyczny nazwany Mission Possible (z ang.Misja Możliwa) ma na celu wzbudzenie empatii wśród odwiedzających, aby wywołać chęć działania na rzecz tworzenia lepszego świata.

Doświadczenie gościa zostało stworzone jako seria momentów rozgrywki, które rzucają wyzwanie myśleniu odwiedzającego o kwestiach związanych z podstawowymi potrzebami wody, jedzenia i energii, symulując środowiska rzeczywistych osób, które są agentami zmian we własnych społecznościach. Pawilon został wykonany z materiałów organicznych, w tym drewna, 2500 ton kamienia i 111 km tkanej liny.

Jakie kraje tam mogę odwiedzić?

13 krajów prezentujących swoje pawilony w tej kategorii to: Austria, Białoruś, Chiny, Włochy, Norwegia, Japonia, Wielka Brytania, Ukraina, Szwajcaria, Luksemburg, Monako, Arabia Saudyjska i Maroko.

DZIELNICA MOBILNOŚCI

Tematy Expo 2020 w Dubaju
W Pawilonie „Alif” Mobilności znajdziesz największą windę pasażerską na świecie

Mobilność jako temat ma na celu stworzenie mądrzejszego i bardziej produktywnego przepływu ludzi, towarów i pomysłów, zarówno fizycznie, jak i wirtualnie. Cała dzielnica nazwana na cześć tego podtematu miałaby 11 pawilonów poświęconych następującym krajom – Belgii, Finlandii, Francji, Korei, Omanowi, Peru, Polsce, Rosji, Turkmenistanu, Tajlandii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pawilony są projektowane przez architekta z danego kraju.

Pawilon Tematyczny Mobilności

Pawilon tematyczny Mobilności „Alif” został zaprojektowany przez londyńską firmę architektoniczną Foster + Partners. Projekt dotyczy tego, w jaki sposób przemieszczają się ludzie, towary, pomysły i dane (i co to wszystko oznacza), aby przejść przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość ruchu, od starożytnej eksploracji po sztuczną inteligencję.

Podróż rozpoczyna się od największej na świecie platformy podnoszącej, która zabiera gościa do Domu Mądrości z siedzibą w Bagdadzie w IX wieku, a następnie przenosi się na spotkanie z dziewięciometrowymi historycznymi gigantami „Mobilności”.

Odwiedzający doświadczą skoku w czasie, aby wejść do wirtualnego świata pełnego danych, dopóki nie wkroczą do miasta jutra. Po drodze może nawet zostać obsłużony przez robota lub kelnera drona.

Jakie kraje tam mogę odwiedzić?

Min. Belgia, Finlandia, Francja, Korea, Oman, Peru, Polska, Rosja, Turkmenistan, Tajlandia i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Na dziś już tyle. W kolejnych postach przybliżę wam sylwetki pawilonów poszczególnych krajów. Dzięki za uwagę x

Podobało Ci się? Super:) Pin it!

główne tematy expo 2020 w dubaju