Sylwester 2022 w Dubaju – Gdzie można oglądać fajerwerki?

150
sylwester-2022-w-dubaju-fajerwerki

Punktem kulminacyjnym świątecznego kalendarza są coroczne sylwestrowe fajerwerki i nie inaczej jest w Dubaju. Miasto rozświetla się 31 Grudnia spektakularnymi pokazami i najlepsze jest to, że w wielu miejscach można je oglądać całkiem za darmo.

Sylwester 2022 w Dubaju – Gdzie oglądać fajerwerki?

Fajerwerki z widokiem na: Burj Khalifa

Dubai Canal

Dubai Canal czyli Kanał Dubajski to chodniki o długości 3,2 km, zaczyna się w Starym Dubaju, przechodzi przez Business Bay i łączy się z Zatoką Arabską. To świetne miejsce do oglądania fajerwerków i spacerów po Dubaju w sylwestra (i nie tylko).

Mosty przecinające kanał zapewniają doskonałe punkty widokowe na pokazy fajerwerków odbywające się zarówno na Jumeirah Beach, jak i w Downtown Dubai, w zależności od tego, na którym końcu kanału się znajdujesz.

Darmowy dostęp. Dubajski kanał wodny, Business Bay do Al Safa

Souk Al Bahar i Dubai Mall

Czyż może być coś lepszego aniżeli fajerwerki z najwyższego na świecie drapacza chmur? Pirotechnika, laser, światło w połączeniu z niesamowitą choreografią Dubai Fountain? Odwiedzający mogą obejrzeć niesamowity pokaz sztucznych ogni i laserów od 23:58 31 grudnia.

Możesz zamówić stolik w jednej z restauracji lub też nie. Upewnij się tylko, że przybędziesz tam duuuużo dużo wcześnej. Najlepiej będzie się tam dostać metrem.

Darmowy dostęp. 31 grudnia Souk Al Bahar i The Dubai Mall, Downtown Dubai

Rezerwacja w jednej z restauracji w City Walk będze też dobrym puntem widokowym,aby obejrzeć fajerwerki z Burj Khalifa.

Fajerwerki na Burj Khalifa w 2021 r.

Fajerwerki z widokiem na: Burj Al Arab

Black Palace Beach

Black Palace Beach (Z ang. czarna pałacowa plaża) to zwykle stosunkowo cicha plaża tuż przy Beach Road w Al Sufouh, która ożywa w sylwestra. Mniej więcej w połowie drogi między Palm Jumeirah a Burj Al Arab powinieneś być w stanie zobaczyć co najmniej dwa najlepsze pokazy sztucznych ogni w Dubaju w jednym, jeśli udasz się na Black Palace Beach. Przyjedź tam wcześnie, ale co może być lepszego niż spędzenie ostatniego dnia 2022 roku na plaży?

Darmowy dostęp. Sobota 31 grudnia. Za parkiem Al Sufouh, Al Sufouh.

Kite Beach

Niezwykle popularna wśród mieszkańców podczas chłodniejszych miesięcy, Kite Beach w Jumeirah to wspaniałe miejsce do oglądania fajerwerków na Sylwestra. Będzie tłoczno, więc zaparkuj lub dojedź tam taksówką.

Darmowy dostęp. Sob 31 grudnia. Kite Beach, Jumeirah Beach Road.

Souq Madinat Jumeirah

Ne można być już bliżej! Fajerwerki z Burj Al Arab obejrzeć też można w tej lokalizacjii. Madinat Jumeirah słynie z pięknych dekoracji w okresie świątecznym, także napewno będzie tu co oglądać też na Sylwestra. Ale…aby to zrobić, będzesz musiał zarezerwować miejsce w jednej z restauracji właśnie w Souk Madinat Jumeriah. Ale jeśli to zrobisz, będziesz miał jedno z najlepszych miejsc na fajerwerki z Burj Al Arabi właśnie.

Souk Madinat Jumeirah, Al Sufouh Road (04 366 8888).

Park Umm Suqeim

Ten piękny park pełen jest tłumów na codzień i w Sylwestra również będzie tu tłoczno. Znajduje się tuż za Burj al-Arab i jest uroczym miejscem do oglądania fajerwerków w Dubaju, szczególnie dla rodzin.

Darmowy dostęp. Sob 31 grudnia. Park Umm Suqeim, Umm Suqeim.

Fajerwerki z widokiem na: Atlantis The Palm

Palm Jumeirah Boardwalk

Promenada Palm Jumeirah to chodnik, który obejmuje Palm Jumeirah i rozciąga się na ponad 11 kilometrów. To jedno z najlepszych miejsc, aby obejrzeć fajerwerki ze słynnego hotelu Atlantis The Palm.

Darmowy dostęp. Sob 31 grudnia. Palm Jumeirah Boardwalk, The Crescent, Palm Jumeirah.

Palm West Beach

Kluby plażowe i restauracje w Palm West Beach to świetny pomysł, jeśli szukasz miejsca do oglądania sylwestrowych fajerwerków w Dubaju, aby przywitać 2023. Tu też konieczna będzie rezerwacja stolika. Ale zdecydowanie warto.

Palm West Beach, Palm Jumeirah

Dubai

DARMOWE ATRAKCJE W DUBAJU – 10 PROPOZYCJI

Co za darmo można zobaczyć w Dubaju. Znajdziecie tu 10 propozycji.

The Pointe

To miejsce rozciąga się wzdłuż wybrzeża Palm Jumeirah naprzeciw hotelu Atlantis, zatem widok na spektakularny pokaz fajerwerków gwarantowany. Konieczna jednak będzie rezerwacja przy jednym ze stolików na tarasie.

The Pointe, Palm Jumeirah

Gdzie jeszcze można zobaczyć fajerwerki?

Burj Khalfa i Burj al-Arab to zdecydowani faworyci jeśli chodzi o pokazy sylwestrowych fajerwerków w Dubaju, ale w wielu innych miejscach będziecie mogli zobaczyć równie spektakularne pokazy. Global Village, Town Square Dubai, Dubai Festival City, La Mer, Dubai Frame, JBR, Al Seef i Bluewaters Island, gdzie Ain Dubai prawdopodobnie znajdzie się w centrum uwagi (choć to jeszcze nie jest potwierdzone).

Podobało Ci się? Super:) Pin it!

sylwester 2022 w dubaju fajerwerkii


  

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments