Strona główna 7 Emiratów Pogoda w Dubaju – Co powinieneś wiedzieć

Pogoda w Dubaju – Co powinieneś wiedzieć

711
pogoda w dubaju

POGODA W DUBAJU I KIEDY NAJLEPIEJ ZAPLANOWAĆ TU WAKACJE

Dubaj, położony nad Zatoką Perską w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, cieszy się tropikalnym pustynnym klimatem (bardzo ciepłym i słonecznym) o wysokim poziomie wilgotności (w zależności od pory roku). Jest drugim co do wielkości miastem w ZEA.

Jeśli chcielibyście zasięgnąć podstawowych info o ZEA, zapraszam tutaj.

Około 87% Emiratów Arabskich jest pokryte głównie pustynią (Pustynia Arabska), ale istnieją także górskie i morskie obszary przybrzeżne. Dubaj położony jest wzdłuż wybrzeża morskiego. Miasto znajduje się tylko 16 m wyżej od poziomu morza.

TEMPERATURY W DUBAJU

Oto pełna lista miesięcznych średnich temperatur dla Dubaju:
Styczeń →19 °C
Luty →20 °C
Marzec →23 °C
Kwiecień →26 °C
Maj →31 °C
Czerwiec→33 °C
Lipiec →35 °C
Sierpień →36 °C
Wrzesień →33 °C
Październik →29 °C
Listopad →25 °C
Grudzień→21 °C

„Pory roku? Tak, mamy  2 tutaj; gorąca i NAPRAWDĘ gorąca”

PORY ROKU W DUBAJU

LATO w Dubaju (od czerwca do września) jest prawie nie do wytrzymania z powodu wysokich poziomów wilgotności, średnio powyżej 90% i temperatur zwykle powyżej 40°C, a nawet 50°C. Wysokie temperatury i wysoki poziom wilgotności zachęcają, tylko i wyłącznie, do pozostania w klimatyzowanych budynkach w okresie letnim. W nocy nie jest lepiej, temperatury wynoszą średnio około 30 ° C i poziom wilgotności jest nawet większy niż w ciągu dnia.  Deszcz jest praktycznie niespotykany w tym sezonie. Nawet przy niższych temperaturach w nocy zajęcia na świeżym powietrzu nie są dobrym pomysłem, ze względu na wysoki poziom wilgotności. Najcieplejszym miesiącem w Dubaju jest sierpień z rekordową temperaturą zbliżającą się do 55 °C; upalnie gorąco…

ZIMA w Dubaju trwa od października do kwietnia z dość łagodnymi temperaturami. Ogólnie rzecz biorąc, temperatury te zwykle wynoszą średnio około 23 ° C. W nocy temperatury zwykle spadają do około 12 ° C w środku zimy. Niewielkie opady deszczu są w tym okresie także spotykane. Występują one pomiędzy grudniem a marcem. Mieszkańcy Dubaju cieszą się z deszczu zaś turyści nie mają się czego obawiać bowiem opady deszczu są bardzo krótkie i rzadkie! Najbardziej mokrym miesiącem jest luty, a 'najzimniejszym’ miesiącem jest styczeń.

Dzięki ogólnej wysokiej temperaturze przez cały rok niektórzy twierdzą, że Emiraty Arabskie mają tylko dwa wyraźne pory roku; gorący sezon i NAPRAWDĘ gorący sezon.

ZWROTNIK RAKA

Jednym z powodów, dla których Dubaj doświadcza takich upałów, jest linia Zwrotnika Raka, która biegnie prosto przez ZEA, przynosząc dużo ciepła. Linia ta leży przy 23,5 ° PN równika, biegnąc przez kilka krajów, w tym Meksyk, Egipt, Arabię Saudyjską itp. Linia ta przedstawia, kiedy Słońce znajduje się bezpośrednio nad Ziemią w południe na dwóch przesileniach. Położenie tej linii na tej właśnie szerokości geograficznej zostało określone na podstawie osiowego nachylenia Ziemi. Wszystkie obszary połączone Zwrotnikiem Raka doświadczają podobnego ciepłego klimatu, z wyjątkiem tych położonych na wyższych szerokości geograficznych – które mogą doświadczać bardziej znaczących zmian w porach roku.

NAJLEPSZY CZAS NA WIZYTĘ

To naprawdę zależy od ilości ciepła, którą możesz znieść. Jeśli jesteś przyzwyczajony do niezbyt gorących temperatur latem, kiedy średnia temperatura wynosi 20 ° C (lub może mniej), powinieneś spróbować odwiedzić Emiraty od października do kwietnia, gdy temperatura waha się między 25-28 ° C. Moim zdaniem to jest właśnie najlepszy czas, aby zaplanować wakacje w Emiratach i w pełni skorzystać z uroków tego kraju. Podróżując do ZEA w sezonie letnim, czyli od maja do końca września, trzeba pamiętać o tych wysokich temperaturach i dużej wilgotności. Nawet jeśli jesteś fanem słońca, nie wytrzymasz długo na zewnątrz w temperaturach 40°C i powyżej…

ZOBACZ: Jak przetrwać lato w Dubaju

Kilka zabawnych faktów o pogodzie w Dubaju

WIZYTA W LECIE

Jeśli już wybierzesz się do Dubaju w okresie letnim, naprawdę odradzam podróż w czerwcu, lipcu i sierpniu. Temperatury i wilgotność są praktycznie nie do wytrzymania. Rezydenci ZEA planują w tym czasie wakacje, aby uciec od tego piekiełka, a Ci,którzy zostają, spędzają czas w pomieszczeniach klimatyzowanych. Pod tym względem Dubaj nie zawodzi! Centra handlowe, taksówki, przystanki autobusowe itd. itd. Zatem jeśli już będziecie w Emiratach w tych miesiącach letnich, to właśnie w pomieszczeniach klimatyzowanych szukajcie schronienia.

Zapraszam do komentowania poniżej, jeśli macie jakieś pytania x

Sabina

Podobało Ci się? Super:) Pin it!

pogoda w dubaju