Obywatelstwo ZEA teraz też dla obcokrajowców

1534
obywatelstwo zea teraz też dla obcokrajowców

Historyczna chwila nadeszła. Obywatelstwo ZEA teraz też dla obcokrajowców.

W sobotę 30 stycznia 2021 ogłoszono,iż Zjednoczone Emiraty Arabskie będą przyznawać obywatelstwo dla „utalentowanych i innowacyjnych” obcokrajowców.

obywatelstwo zea teraz też dla obcokrajowców
Teraz i Ty możesz otrzymać obywatelstwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Zmiany prawne oznaczają, iż po raz pierwszy w historii istnienia ZEA, obcokrajowcy będą mogli uzyskać obywatelstwo Emiratów, zachowując przy tym obywatelstwo kraju pochodzenia. Emigranci mogą po raz pierwszy uzyskać obywatelstwo emirackie w nowym procesie określonym w sobotę przez szejka Mohammeda bin Rashida. Zmiany prawne oznaczają również, że dana osoba może zachować swoje pierwotne obywatelstwo, dzięki czemu może zostać podwójnym obywatelem. Obywatelstwo jest trudne do uzyskania w krajach Zatoki Perskiej i nie jest tradycyjnie oferowane obcokrajowcom i emigrantom. Wykwalifikowani specjaliści byliby nominowani przez rządowych urzędników.Nie określono jeszcze, w jaki sposób zostaną zidentyfikowani kandydaci.

Przyjęliśmy zmiany w prawie, które umożliwiają nadanie obywatelstwa ZEA inwestorom, specjalistycznym talentom i profesjonalistom, w tym naukowcom, lekarzom, inżynierom, artystom, autorom i ich rodzinom. Nowe dyrektywy mają na celu przyciągnięcie talentów, które przyczynią się do naszej drogi rozwoju.HH Sheikh Mohammed

KTO MOŻE OTRZYMAĆ OBYWATELSTWO ZJEDNOCZONYCH EMIRATÓW ARABSKICH?

Jest kilka różnych kategorii uprawnionych mieszkańców. Każda kategoria ma inne warunki.

INWESTORZY muszą posiadać własność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

LEKARZE I SPECJALIŚCI muszą specjalizować się w wyjątkowej dziedzinie naukowej lub takiej, która jest uważana za priorytetową przez Emiraty. Jednostka musiała wnieść ważny wkład lub przeprowadzić istotne badania i badania. Muszą również mieć nie mniej niż 10 lat doświadczenia oprócz członkostwa w prestiżowych grupach i organizacjach w swojej dziedzinie.

NAUKOWCY muszą być aktywnymi badaczami na uniwersytecie lub w prywatnym ośrodku badawczym. Muszą mieć co najmniej 10-letnie doświadczenie i wnieść wkład w swoją dziedzinę, zdobywając międzynarodową nagrodę lub grant badawczy. Aby kwalifikować się do obywatelstwa, muszą być również rekomendowani przez organizacje o międzynarodowej renomie.

UTALENTOWANE OSOBY muszą mieć opatentowane wynalazki zarejestrowane przez Ministerstwo Gospodarki i Handlu lub jakąkolwiek organizację uznaną na arenie międzynarodowej. Powinni także przedłożyć list polecający z ministerstwa.

INTELEKTUALIŚCI, ARTYŚCI I TWÓRCY muszą mieć jedną lub więcej międzynarodowych nagród w swojej dziedzinie oraz list polecający od instytucji rządowej w ich dziedzinie. Małżonek i dzieci osób uprawnionych do otrzymania obywatelstwa, także je otrzymają. Rodzina może również zachować swoje obecne obywatelstwo.

historia zea

Krótka Historia Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Jak powstały Zjednoczone Emiraty Arabskie? Pozwólcie, że opowiem wam jaka jest historia tego młodego państwa.

CO JESZCZE NALEŻY ZROBIĆ ABY OTRZYMAĆ OBYWATELSTWO?

W przypadku zakwalifikowania się do otrzymania obywatelstwa ZEA, taka osoba musi złożyć przysiegę wierności ZEA, przed nabyciem obywatelstwa. Musi przestrzegać prawa Emiratów i poinformować odpowiednią agencję rządową w przypadku nabycia lub utraty innego obywatelstwa.

Obywatelstwo ZEA oferuje szeroki zakres korzyści, w tym prawo do zakładania lub posiadania podmiotów komercyjnych i nieruchomości, oprócz wszelkich innych korzyści przyznanych przez władze federalne lub władze lokalne. Korzyści, które dostępne są tylko dla mieszkańców, ale już nie dla rezydentów kraju. Jednym z nich o których nie sposób tu nie wspomnieć są trzy darmowe cykle IVF dla mieszkanek Emiratów, rocznie.

Obywatelstwo może zostać odebrane w przypadku naruszenia tych powyższych warunków.

CO SIĘ ZMIENIA?

Wcześniej obywatelstwo było na ogół przyznawane tylko żonom Emiratczyków, dzieciom ojców Emiratczyków oraz długoletnim obywatelom posiadającym dekret prezydencki. Dzieci Emiratek, pozostające w związku małżeńskim z osobą niebędącą obywatelem ZEA, nie otrzymują automatycznie obywatelstwa, ale zamiast tego muszą złożyć wniosek. Proces naturalizacji dzieci matek emirackich może czasami trwać latami.

JAKIE SĄ INNE OPCJE ABY POZOSTAĆ DŁUŻEJ W ZEA?

ZŁOTA WIZA

W maju 2019 roku ogłoszono uruchomienie programu wizowego tzw. złotej karty – programu rezydencji długoterminowej, który objął współmałżonka i dzieci posiadacza karty. Lista osób kwalifikujących się do otrzymania wizy 10-letniej obejmuje między innymi lekarzy, naukowców i ekspertów ds. IT. Uczniowie z wysokimi wynikami, którzy kończą szkołę średnią z najlepszymi ocenami, również będą uprawnieni – podobnie jak ich rodziny. Wiza oferuje 10-letni pobyt z możliwością przedłużenia. Jeśli odbiorca nadal spełnia warunki wizy, może przedłużyć jej ważność na kolejne 10 lat. Wszyscy inni ekspaci muszą odnawiać swoją wizę pracowniczą co dwalub trzy lata.

obywatelstwo zea teraz też dla obcokrajowców
Złota wiza, ZEA

WIZA EMERYTALNA

We września 2020 roku ogłoszona program wizy emerytalnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pięcioletnia wiza emerytalna pozwala mieszkańcom Dubaju w wieku powyżej 55 lat mieszkać w emiracie, pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów. Kandydaci muszą posiadać ważne ubezpieczenie zdrowotne ZEA i spełniać jeden z trzech poniższych warunków: zarabiać miesięcznie 20 000 dirhamów; mieć milion dirhamów w oszczędnościach gotówkowych; lub posiadać nieruchomość o wartości 2 milionó dirhamów w Dubaju.

WIZA DO PRACY ZDALNEJ

w 2020 roku Dubaj uruchomił również program pracy zdalnej, który pozwala profesjonalistom mieszkać w emiracie podczas pracy za granicą. Celem było zachęcenie pracowników na całym świecie do przeniesienia się do Dubaju i korzystania ze wszystkich usług, z których korzystają stali mieszkańcy emiratu. Obejmuje to telefon i internet, media, naukę i pensje wolne od podatku.

Dubai

DARMOWE ATRAKCJE W DUBAJU – 10 PROPOZYCJI

Co za darmo można zobaczyć w Dubaju. Znajdziecie tu 10 propozycji.

JAKIE INNE KRAJE ZATOKI PERSKIEJ OFERUJĄ OBYWATELSTWO DLA OBCOKRAJOWCÓW?

Pod koniec 2019 roku Arabia Saudyjska nadała obywatelstwo obcokrajowcom w dziedzinach, takich jak medycyna i technologia, w celu dywersyfikacji gospodarki królestwa. Zmiany były częścią planów ekonomicznych i społecznych reform księcia Mohammeda bin Salmana, aby odwrócić gospodarkę od uzależnienia od ropy. Celem jest przyciągnięcie „naukowców, intelektualistów i innowatorów z całego świata, aby umożliwić mu stanie się zróżnicowanym ośrodkiem, z którego świat arabski byłby dumny”. Uwzględniono ekspertów w dziedzinie medycyny sądowej i medycyny, technologii, rolnictwa, energii jądrowej i odnawialnej, ropy i gazu oraz sztucznej inteligencji. Osoby zaangażowane w sztukę, sport i kulturę są również uprawnione do „wnoszenia wkładu i wspierania rozwoju kompetencji i wiedzy saudyjskiej, które przyniosą korzyści ogółowi społeczeństwa”.

Podobało Ci się? Super:) Pin it!

obywatelstwo zea teraz też dla obcokrajowców