Wakacje z duchami w Dubaju czyli nawiedzone miejsca w ZEA

335
Nawiedzone miejsca w Emiratach Arabskich

Masz ochotę aby trochę się pobać? Wierzysz w duchy? A może do uzależnienie od adrenaliny z zamiłowaniem do strasznych filmów i szukasz nieszablonowej jednodniowej wycieczki z potencjalnie paranormalną zabawą?

nawiedzone miejsca w zea

Jeśli coś z tego brzmi dokładnie tak jak Ty, te miejsca Cię wzywają! Oto najbardziej (podobno) nawiedzone miejsca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które byłyby warte odwiedzenia, jeśli masz odwagę!

DUCHY W DUBAJU? ALEŻ TAK!

Dubaj udowodnił, że człowiek może zrobić wszystko, czego nie można sobie wyobrazić. Jest to zdecydowanie jedno z najczęściej odwiedzanych i fascynujących miejsc na świecie. A pozostałe Emiraty jak chociażby Abu Zabi czy Ras Al Khaimah, mocno pracują nad tym, aby tak jak Dubaj, przyciągać rzesze turystów. Ale jest kilka rzeczy, na które człowiek zupełnie nie ma wpływu. Choćby nie wiem jak się starali w tym Dubaju – duchów i zjawisk paranormalnych tu nie brak.

Sprawdź poniżej najbardziej nawiedzone miejsca w ZEA

Jazirat Al Hamra – Ghost Town (Miasto Duchów)

To miejsce pojawia się dosłownie na każdej liście, która mówi o „nawiedzonych” miejscach w ZEA! Jazirat Al Hamra (czyt. Dżazirat) czyli Miasto Duchów położone jest na południu Emiratu Ras Al Khaimah (czyt. Hejma). Trzy miejscowe plemiona zbudowały to miasto w XIV wieku. W XIX wieku mieszkało w nim około 200 osób, które żyły głównie jako poławiacze pereł. Populacja ostatecznie wzrosła do około 2000 osób, zanim miasto zostało całkowicie opuszczone około 1960 roku.

Jak mowią mieszkańcy Ras Al Khaimah, powodem był „pęd ku modernizacji”. Od okolicznych mieszkańców usłyszeć dziś można historie o niesamowitej ciszy, która ogarnia to miejsce. Usłyszysz, jak miejscowi mówią o duchach i nawiedzeniach. Jeszcze inni będą opowiadać historie o złych dżinach, które czają się w ruinach. Trudno powiedzieć czy jest to prosty przesąd i ogólne poczucie niepokoju, które opuszczone miejsce może w naturalny sposób przynieść, czy też coś więcej? Napewno warto tam się wybrać.

To jedno z ostatnich, jak mówią Emiratczycy, autentycznych miast (sprzed odkrycia ropy naftowej) w Emiratach Arabskich. Położone godzinę drogi od Dubaju, musi się znaleźć na Twojej liście „najbardziej nawiedzonych miejsc w ZEA”.

nawiedzone miejsca w zea
Jazirat Al Hamra

Al Qasimi Palace- The Devil’s Palace (Pałac Kasimi)

21 minut…. tyle zajmie Ci dotarcie z Al Jazirat Al Hamra do Al Qasimi Palace (czyt.Kasimi) czyli Palacu Diabła. Zbudowany przez zmarłego szejka Abdulaziz bin Humaid Al Qasimi w 1985 roku i podobno wart 500 mln AED, Al Qasimi Palace to czteropiętrowa konstrukcja, która odzwierciedla tę samą wspaniałość i piękno, które są typowe dla kultury arabskiej. Ten ogromny dom zbudowany z ogrodami, basenami i mnóstwem przestrzeni życiowej był zamieszkany tylko przez jedną noc trzydzieści lat temu.

Krążą plotki, iż rodzina opuściła to miejsce po serii różnych dziwnych zdarzeń, które miały miejsce w domu. Pamiętam, że za każdym razem, gdy przejeżdzałam obok tego domu, sama miałam takie nieprzyjemne wrażenie. Dom jest położony na wzgórzu i jest naprawdę ogromny.

Po opuszczeniu pałac przed rodzinę, wśród lokalnych mieszkańcow pojawiło się wiele doniesień o twarzach dzieci pojawiających się w oknach. Niektórzy twierdzili nawet, że dzieci płakały i wołały do ​​nich. Inni mówią, że słyszeli odgłos przesuwanych mebli i przesuwanych walizek.

W miarę upływu lat pałac stał się coraz bardziej popularny w rankingu „najbardziej nawiedzonych miast ZEA”. Został zatem odrestaurowany i jest otwarty dla zwiedzających w godzinach od 9:00 do 19:00. Stawka biletu wynosi 75aed za osobę i 50aed za osobę dla rodziny i grup.

Położony około trzydziestu minut jazdy od Dubaju. Nie sposób go przeoczyć.

nawiedzone miejsca w zea
Al Qasimi Palace

Numer 33 w Al Khail Gate-Opuszczone Mieszkania w Dubaju

Ten położony w Dubaju budynek jest rzekomo miejscem trzech samobójstw i mnóstwa innych upiornych wydarzeń. Dawni mieszkańcy często skarżyli się, że przedmioty nagle znikają, a następnie pojawiają się w innym miejscu w mieszkaniu lub nawet w różnych mieszkaniach w budynku, a także na tajemnicze krzyki i jęki. Chociaż ostatecznie zamknięto go z powodu „konserwacji”, ostatni znani mieszkańcy przetrwali tylko 6 dni.

nawiedzone miejsca w ZEA
Al Khail Gate – Nr 33

LOKALIZACJA

The Haunted Villa of Jumeirah (Nawiedzony Dom)

Nawiedzony dom, znany również jako Dom Diabła, znajdujący się w Jumeirah, jest prosto z hollywoodzkiego horroru. Czy słyszałeś o historiach, w których rodzina ucieka z domu, powołując się na zjawiska paranormalne? Ten dom to prawdziwy przykład tego samego. W 2011 roku dom z siedmioma sypialniami zajmowała filipińska rodzina. Twierdzili, że podczas pobytu w tym domu kilkanaście razy widzieli zjawiska paranormalne i duchy.

Kobieta wspominała o uczuciu dziwnej cieżkości gdy spała, tak jakby ktoś po niej chodził. Drzwi zamykały się i otwierały same. Okoliczni mieszkańcy także opowiadali o dziwnych odgłosach dochodzących z domu. Wokół tego domu jest tyle strachu, że nawet teraz miejscowi wierzą, że jeśli odwiedzisz ten dom, negatywna energia Cię opęta!

nawiedzone miejsca w ZEA

Niestety pomimo wielu wzmianek na ten temat w prasie, nie znalazłam dokładnej lokalizacji tego domu. Podaję wam LOKALIZACJĘ willi no 7 w Jumeirah 1 (no 4 musi być zatem blisko!), a jak tylko uda mi się tam pojechać, napewno podzielę się z wami dokładnymi danymi.

Tunel pod sklepem Pan Emirates

Tunele same w sobie są przedmiotem fascynacji ludzi. Długie i ciemne tunele wywołują uczucie podniecenia i strachu przed oczekiwaniem na to, co nas czeka. Ale co, jeśli to wszystko będzie połączone z nutą nawiedzo?nych historii i wydarzeń, które podobno się wydarzyły? Tutaj do akcji wkracza Tunel w Pan Emirates. Pan Emirates to sklep z wyposażeniem wnętrz w Dubaju. Tunel pod sklepem znany jest również jako Tunel Ciemności. Czy wspominałam już o tym, że sąsiedni budynek na tej samej drodze jest zbudowany tuż przed starym cmentarzem?

LOKALIZACJA – niedaleko centrum handlowego Mall Of The Emirates

nawiedzone miejsca w ZEA
Odważysz się wejść?

Droga Al Dhaid

Kierownik sprzedaży Namit Vyas, przykucnął przy Interchange 9 na Al Dhaid Road w Sharjah, aby kliknąć zdjęcie swojej żony i córki. Ale kiedy obejrzał zdjęcie, był w szoku. Zdjęcie ukazywało zacienioną, przypominającą ducha postać z rozpostartymi ramionami, stojącą tuż obok jego żony i córki.

Po opublikowaniu zdjęcie natychmiast stało się sławne i chociaż niektórzy byli przerażeni, inni natomiast byli sceptyczni i kwestionowali jego autentyczność, wskazując, że zdjęcie prawdopodobnie zostało przerobione w Photoshopie. Ale ku zdumieniu rodziny Vyas specjaliści od fotografii potwierdzili, że „nieznana” istota na zdjęciu nie jest dziełem Photoshopu.

nawiedzone miejsca w ZEA
Historia ta miała miejsce w 2016 roku

Od tej pory nikt ponownie nie wspominał o podobnej historii, ale będąc na drodze Al Dhaid, miejscie się na uwadze.

Jeśli chcesz rzucić sobie wyzwanie i być świadkiem czegoś, co jest horrorem na wyższym poziomie, bo to przecież ten sławetny Dubajjjjj (i nie tylko oczywiście) zaplanuj wycieczkę do ZEA udaj się prosto do tych nawiedzonych miejsc w Dubaju. Wystarczy dzień!

Podobało Ci się? Super:) Pin it!

nawiedzone miejsca w zea