Koronawirus: wszystko, co musisz wiedzieć o Covid-19 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

171
koronawirus in uae

►Od zamknięć szkół po ograniczenia w podróżach, epidemia ma coraz większy wpływ na codzienne życie. Oto co musisz wiedzieć o Covid-19 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przypadki nowego koronawirusa wzrosły do ​​ponad 788 000 na całym świecie, a epidemia jest teraz pandemią, w której Europa znajduje się w epicentrum. Liczba zakażeń i zgonów na całym świecie znacznie wyprzedziła te w Chinach, a patogen wciąż rozprzestrzenia się szybko. Z każdą godziną na całym świecie zgłaszane są nowe przypadki.

Co z sytuacją w ZEA?

Pierwszy potwierdzony przypadek COVID-19 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich został ogłoszony 29 stycznia 2020 r. ZEA to pierwszy kraj na Bliskim Wschodzie, który zgłosił potwierdzony przypadek. Przez ponad miesiąc codziennie zgłaszano pojawienie się kilku przypadków, lecz już 07 marca 2020 r. komunikat Ministerstwa Zdrowia ZEA mówił o kilkunastu. Od tej pory notuje się w Emiratach dzienny wzrost zakażeń o kilkanaście, a ostatnio- kilkadziesiąt osób. Na dzień dzisiejszy, czyli 31 marca, ZEA odnotowało 611 zakażeń, w tym 5 zgonów, 61 ozdrowień. Reasumując – na daną chwilę, mamy 550 aktywnych przypadków COVID-19 w Emiratach.

Począwszy od pojawienia się pierwszego przypadku wirusa, rząd podejmował stopniowe działania. Wprowadzono szereg środków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się Covid-19.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć do tej pory

STYCZEŃ

23 stycznia lotniska w Abu Zabi i w Dubaju ogłosiło, że podróżni przybywający bezpośrednio z Chin zostaną poddani kontroli temperatury.

Urząd ds. Zdrowia w Dubaju (DHA) polecił wszystkim szpitalom posiadającym licencję DHA rozpatrzenie wszystkich podejrzewanych i potwierdzonych przypadków jako nagłych, a pacjenci powinni być leczeni bezpłatnie, w tym Ci bez ubezpieczenia.

LUTY

Wyścig kolarski ZEA Tour jest odwołany po tym, jak dwóch włoskich członków zespołu pozytywnie przeszło test na Covid-19. 612 osób biorących udział w ZEA Tour zostało poddanych kwarantannie w domach oraz w hotelu W Abu Dhabi i hotelu Crowne Plaza Abu Dhabi.

MARZEC

Ogłoszono, że wszystkie szkoły i uniwersytety, jak również przedszkola i żłobki, zostaną zamknięte na okres czterech tygodni, począwszy od niedzieli 8 marca. Przerwa wiosenna została przesunięta do przodu i potrwa dwa tygodnie, podczas gdy uczniowie i studenci spędzą pozostałe dwa tygodnie ucząc się na odległość w domu. W dniu dzisiejszym 30 Marca, ogłoszono, szkoły, uniwersytety itd. pozostaną zamknięte do końca roku szkolnego.

23 Marca ZEA ogłosiło, że zamknie wszystkie centra handlowe i rynki na conajmniej dwa tygodnie. Sklepy sprzedające niezbędne towary, w tym supermarkety i apteki, pozostaną otwarte.

Wszystkie loty przychodzące, wychodzące i tranzytowe zostały zawieszone aż do odwołania. 19 Marca kraj ogłosił, że zamknie swoje granice dla wszystkich oprócz Emiratczyków wracających do domu i obywateli krajów GCC. Posiadacze wiz rezydenckich ZEA także nie będą mogli powrócić do Emiratow do conajmniej 02 Kwietnia. Wszyscy podróżni, którzy wjechali do ZEA w ostatnich dniach, muszą przejść 14-dniową obowiązkową samo-kwarantannę lub ryzykować ukaraniem.

Pracownicy placówek rządowych zaczęli pracować z domu. Niektórzy pracodawcy w Emiratach zaoferowalina początku Marca elastyczną pracę, aby pomóc swoim pracownikom. 29 Marca odgórnie zarządzono, aby pracownicy sektorów prywatnych pracowali z domu. Z tego zarządzenia zwolnieni są min. pracownicy aptek i supermarketów.

INNE ŚRODKI

Inne niedawne środki mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa obejmują zakaz palenia sziszy oraz zamykanie nocnych klubów i anulowanie wydarzeń, aby zapobiec dużym zgromadzeniom. W połowie Marca zamknięto również wiele atrakcji turystycznych, w tym parki rozrywki i centra kultury i sztuki, takie jak Luwr Abu Zabi, Global Village i Qasr Al Watan. 21 Marca ogłoszono tymczasowe zamknięcie wszystkich kin, plaż i parków w kraju. Zamknięto także kina, siłownie i centra gier elektronicznych. Restauracje pozostają zamknięte, z możliwością dowozu jedzenia. Wprowadzono koniecznośc utrzymywania 2m dystansu społecznego i obowiązek noszenia masek w pomieszczeniach przez osoby cierpiące na choroby przewlekłe oraz te, wykazujące symptomy grypy czy przeziebienia.

NARODOWY PROGRAM DEZYNFEKUJĄCY

26 Marca rząd ogłosił rozpoczęcie 'Narodowego Programu Dezynfekującego’, który ma potrwać do 5 Kwietnia. To kompleksowa operacja, który będzie obejmować całkowitą sterylizację wszystkich obiektów użyteczności publicznej, transportu publicznego i usług metra. W związku z tym wprowadzono także zakaz poruszania się dla mieszkańcow w godzinach 8pm do 6am, z wyjątkiem nagłych wypadków. W tej sytuacji należy uzyskać pozwolenie na wyjście na stronie rządowej. W przeciwnym razie, grożą bardzo wysokie kary.

ZEA przeprowadziły już ponad 125 000 testów, co stanowi najwyżyszy wynik pod tym względem na świecie.

PODRÓŻOWANIE

W tym tygodniu Zjednoczone Emiraty Arabskie zamknęły granice dla wszystkich podróżnych z wyjątkiem powracających do domu Emiratczyków.Decyzja ta objęła prawie 30tys mieszkańców ZEA przebywających obecnie w innych krajach. Rząd początkowo zachęcał mieszkańców za granicą do skontaktowania się z najbliższą misją dyplomatyczną ZEA w celu uzyskania porady i pomocy w sprawie powrotu. Teraz rozszerzył również swoją usługę ’Twajudi’ na wszystkich mieszkańców, która była przede wszystkim dostępna tylko dla obywateli. Usługa ta ułatwia kontakt z urzędnikami ambasady w nagłych wypadkach. Wszyscy powracający do ZEA muszą przechodzić kontrole stanu zdrowia w dniu przyjazdu. Sposób, w jaki podróżni są traktowani, zależy od kraju, z którego pochodzą i ich historii podróży. Podstawowe testy obejmują przejście obok skanerów termicznych, co pozwala urzędnikom dostrzec podwyższone temperatury ciała, które mogą być spowodowane gorączką. Niektóre lotniska używają ręcznych termometrów umieszczonych na czołach pasażerów, które działają w ten sam sposób i wymagają chwili, aby dać wynik. Wymazy z nosa są używane do bardziej szczegółowych badań. Pasażerowie, którzy zostaną tak zbadani, mogą zostać zatrzymani do czasu, aż wyniki będą gotowe. Każdy podróżny, który uzyska pozytywny wynik testu, prawdopodobnie zostanie zabrany do centrum medycznego i tam monitorowany.

Jeśli wybierasz się do ZEA w najlbliższym czasie, jak już sytuacja się ustabilizuje, polecam zajrzeć do jednego z moich ostatnich postów.

Czy powinieneś poddać się kwarantannie, jeśli byłeś w niektórych krajach?

Władze ds. Zdrowia w Emiratach powiedziały, że powracający mieszkańcy zostaną zbadani na lotnisku i, w zależności od miejsca, z którego przylecieli, mogą zostać umieszczeni w 14-dniowej kwarantannie w domu. Teraz, gdy granice zostały zamknięte, każdy Emiratczyk powracający do ZEA lub mieszkańcy, którzy niedawno wrócili do kraju, muszą się samo -izolować przez dwa tygodnie.

Jakie środki ostrożności mogę podjąć?

Przeważnie kieruj się zdrowym rozsądkiem. Członkom społeczeństwa zaleca się czujność w myciu rąk, szczególnie w miejscach publicznych. Używaj chusteczek gdy kaszlesz i staraj się unikać dotykania twarzy. Jeśli ponosisz odpowiedzialność za pracowników, upewnij się, że nie pracują, jeśli źle się czują. Niektóre osoby zaczęły nosić maski, ale Min. Zdrowia UAE nie zaleca tego. Maski powinny być noszone tylko przez osoby wykazujące symptomy grypy czy przeziębienia oraz te, cierpiące na choroby przewlekłe.

Co robić, gdy jesteś chory?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli źle się poczujesz i podejrzewasz, że Covid-19 może mieć, jest podniesienie telefonu i skontaktowanie się ze szpitalem, który zamierzasz odwiedzić z wyprzedzeniem. W ten sposób lekarze będą mogli ocenić ryzyko, jakie stwarzasz dla personelu i innych pacjentów. Należy za wszelką cenę unikać transportu publicznego, aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. Jeśli zostaniesz zidentyfikowany jako potencjalny nosiciel wirusa, szpital najprawdopodobniej wyśle ​​karetkę pogotowia z personelem medycznym w odzieży ochronnej, aby cię odebrać. Wszystkie szpitale w Zjednoczonych Emiratach Arabskich muszą mieć pokoje izolacyjne do leczenia pacjentów, aby ludzie mogli wybrać szpital na podstawie odległości od miejsca zamieszkania. Wszelkie leczenie wirusa w ZEA jest pokrywane przez rząd lub dostawcę opieki zdrowotnej. Każdy podejrzany o zakażenie Covid-19 zostanie natychmiast odizolowany w pomieszczeniu z podciśnieniowym systemem klimatyzacji, który ma zapobiegać ucieczce zarazków z pomieszczenia. Następnie wymaz z nosa i gardła pacjenta jest pobierany do fiolki do zatwierdzonego przez rząd laboratorium. Wyniki trwają od 24 do 36 godzin, podczas których pacjent pozostaje w izolacji w szpitalu.

KONTAKT

Centrum Zdrowia Publicznego w Abu Zabi odpowiada na pytania i aktualizuje mieszkańców o najnowsze wiadomości na temat koronawirusa w kraju za pośrednictwem wiadomości na WhatsApp. Numer to 00971 56 231 2171. Aby uzyskać więcej informacji na temat wirusa, mieszkańcy mogą również skontaktować się z Estijaba Service pod numerem 8001717, Dubai Health Authority pod numerem 800342 lub Ministerstwem Zdrowia i Profilaktyki pod numerem 80011111.

Podobało Ci się? Super:) Pin it!

covid-19 w zjednoczonych emiratach arabskich