Jak sprowadzić zwierzęta do Dubaju – kompletny przewodnik

929
Jak sprowadzić zwierzęta do Dubaju

Przeprowadzka do nowego kraju nie jest łatwym zadaniem. To wymaga dużo planowania dla siebie i całej rodziny. Ale co z małymi futrzastymi członkami twojej rodziny? Jak poradzić sobie z podróżą ze swoim zwierzakiem do innego kraju? To może być trudne zadanie.

Nowe hotele w Dubaju w 2023

Chcesz zacząć planować swój pierwszy lub następny pobyt w Dubaju? A może po prostu jesteś ciekawy jakie nowe hotele zostaną otwarte w Dubaju w 2023? Czytaj dalej…

0 komentarzy

Aby to ułatwić, przygotowałam dla was kompletny przewodnik, jak sprowadzić zwierzaka do Dubaju. Ten artykuł powie wam wszystko, co musisz wiedzieć o przepisach dotyczących importu zwierząt domowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, kosztach relokacji oraz o tym, czy można skorzystać z profesjonalnych usług relokacji zwierząt domowych.

JAK SPROWADZIĆ ZWIERZĘTA DO DUBAJU – KOMPLETNY PRZEWODNIK

Ze względu na międzynarodowe zainteresowanie Emiratami Arabskimi dzięki Expo 2020, wielu obecnie rozważa znalezienie pracy i domu własnie w Dubaju, a wraz z tym pojawiają się obawy dotyczące bezpiecznej relokacji siebie i swojego zwierzaka do ZEA.

Sprowadzenie swojego pupila do Dubaju może wydawać się stresujące, zwłaszcza, iż wciąż jest niewiele informacji i wiele błędnych. Na początku może to wydawać się trudne i zagmatwane, ale nie musi to być wcale trudny proces. Wystarczy zapoznać się z poniższymi informacjami, a zapewnisz sobie bezproblemowy sposób sprowadzenia zwierząt do Dubaju.

PRAWO DOTYCZĄCE RELOKACJI ZWIERZĄT DO ZEA

Zanim przejdziemy do szczegółów dotyczących sprowadzania zwierząt do Dubaju, najpierw należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi importu zwierząt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Należą do nich:

 • Zwierzęta, które zabieramy do Emiratów Arabskich muszą mieć ważne zezwolenie na wwóz przed podróżą do ZEA
 • Wszelkie zwierzęta podróżujące do Dubaju muszą być przewożone w manifestowanym ładunku zgodnie z przepisami Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).
 • Zwierzęta nie mogą podróżować z właścicielem jako dodatkowy bagaż lub w kabinie. Ostatnio linie lotnicze ETIHAD, z siedzibą w Abu Zabi, ogłosiły, że zwierzęta będa mogły podróżować z właścicielami w kabinie, info możecie znaleźć tutaj. Aczkolwiek w tym momencie nie ma żadnych połączeń tych linii do/z Polski.
 • Maksymalnie dwa zwierzęta mogą podróżować do ZEA na osobę, przy czym każde zwierzę wymaga osobnego pozwolenia na import.
 • Szczenięta i kocięta w wieku poniżej 27 tygodni z krajów, w których występuje duża liczba przypadków wścieklizny, nie mogą wjechać do ZEA. Dotyczy to również nieszczepionych zwierząt domowych w wieku poniżej 15 tygodni, pochodzących z krajów kontrolowanych przez wściekliznę.
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie nie wymagają, aby zwierzęta wjeżdżające do kraju zostały poddane kwarantannie.

ZAKAZANE RASY PSÓW W ZEA

W przypadku relokacji psów do Dubaju do ZEA zabrania się importu tych ras:

 • Staffordshire Bull Terrier
 • Amerykański Pit Bull Terrier
 • Amerykański Staffordshire Terrier
 • Amerykański tyran
 • Mastif brazylijski (Fila Brasileiro)
 • Mastif Argentyński (Dogo Argentino)
 • Dowolny Mastif lub hybryda, japońska tosa lub hybryda
 • Rasa lub hybryda rottweilerów
 • Dobermany Pinczery
 • Canario Presa, Bokser
 • Dowolna rasa mieszana powyższych ras psów lub ich hybryd
Jak sprowadzić zwierzęta do Dubaju
Niektóre rasy psów są zabronione w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

NIEZBĘDNE DOKUMENTY

Sprowadzenie zwierzaka do Dubaju wymaga, aby właściciel zwierzęcia wziął na siebie odpowiedzialność za spełnienie niezbędnych wymagań i całkowity koszt przemieszczenia zwierzęcia. Należą do nich oficjalne dokumenty, takie jak zezwolenie na import, karta szczepień lub paszport zwierzęcy oraz zaktualizowany mikrochip zwierzęcia.

Istnieje wiele organizacji oferujących usługi relokacji zwierząt domowych w Dubaju, jednak jako właściciel najlepiej jest osobiście zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi oficjalnych dokumentów, których będziesz potrzebować, aby niczego nie ominąć.

Dokumenty potrzebne do sprowadzenia zwierzaka do Dubaju to:
 1. Kopia paszportu właściciela: Przed przygotowaniem dokumentów dla czworonoga upewnij się, że posiadasz dokumenty wymagane do sprowadzenia zwierzaka do Dubaju. Zeskanowana kopia Twojego paszportu (ważnego conajmniej 6 mcy), wizy pobytowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i dowodu tożsamości wydanego w ZEA – o te dokumenty zostaniesz poproszony podczas składania wniosku o zezwolenie na import zwierząt domowych, więc miej ją pod ręką.
 2. Zezwolenie na import zwierząt do Emiratów Arabskich: w przypadku przewożenia zwierzęcia do Dubaju wymagane jest ważne zezwolenie na import. Zezwolenie to jest niezbędne, aby ułatwić odprawę Twojego pupila w odprawie celnej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także zarezerwować przeloty. Zezwolenie to jest ważne przez 30 dni od jego wydania i można je uzyskać, rejestrując się tutaj. Szczegółowe informacje można również znaleźć na oficjalnej stronie Ministerstwa Zmian Klimatu i Środowiska (MOCCAE).
 3. Oryginalna karta szczepień lub paszport zwierzęcia: W przypadku przeprowadzki zwierzaka do Dubaju upewnij się, że posiada ono ważną dokumentację zawierającą numer mikrochipu zwierzęcia, datę urodzenia, ważność leczenia, takiego jak szczepienia przeciwko wściekliźnie i inne rejestry szczepień.
 4. Ważny oryginał oficjalnego świadectwa zdrowia z kraju eksportującego: ten dokument jest potrzebny do wykazania, że zwierzę zostało przebadane i ma czysty „rachunek zdrowia”.
 5. Oryginał certyfikatu testu neutralizacji surowicy przeciw wściekliźnie (RSNT): Wszystkie zwierzęta wjeżdżające do ZEA muszą przedstawić dowód, że są wolne od wścieklizny. Istnieją pewne kraje wymienione na stronie MOACCAE, które są uważane za objęte kontrolą wścieklizny – jak poniżej (Polski nie ma na tej liście)
Australia, Austria, Andorra, Aruba, Barbados, Bahrain, Belgia, Komory, Cypr, Czechy, Denmark, Estonia, Fiji, Finland, Francuska Polynezja, Falkland Island, Niemcy, Hong Kong, Iceland, Ireland, Włochy, Jamajka, Japonia, Kuwejt, Liechtenstein, Mauritius, Malta, Nowa Kaledonia, Nowa Zelandia, Portugalia, Katar, Singapór, San Marino, Seszele, Szwecja,Szwajcaria, UK, Vanuatu

Jeśli przywozisz swojego zwierzaka z kraju, który nie jest wymieniony jako kontrolowany lub wolny od wścieklizny, upewnij się, że przeprowadziłeś test na czworonogu 90 dni przed podróżą. Aby móc zabrać swojego zwierzaka do Dubaju, należy uzyskać minimalne miano (test laboratoryjny, który mierzy poziom przeciwciał we krwi) wynoszące 0,5 IU/ml.

OPŁATY SERWISOWE ZA ZEZWOLENIA

Opłaty za zezwolenia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wynoszą:

 • 500 AED za pozwolenie na import psa/kota
 • 500 AED za psa i 250 AED za kota przy wjeździe do kraju (tzw. opłata na wejście)
 • 1000 AED za psa (opłata inspekcyjna przy wjeździe do kraju)

CO NALEŻY ROZWAŻYĆ PRZY SPROWADZENIU CZWORONOGA DO DUBAJU?

Jak już wspomniałam wcześniej, proces sprowadzenia czworonożnego przyjaciela do ZEA może wydawać się bardzo skomplikowany i długi, ale wszystko zależy po prostu od tego czy i jak zapoznasz się z całą procedurą i czy przy planowaniu całej operacji, weźmiesz pod uwagę także inne, poza biurokratycznymi, czynniki. Niektóre mogą ułatwić Ci życie, inne, pokazać jak może wyglądać Twoje życie z pupilem w Dubaju. Poniżej kilka z nich.

WYNAJEM PROFESJONALNYCH USŁUG RELOKACYJNYCH

Aby mieć pewność, że Twój pies lub kot bezpiecznie dotrze do Dubaju, należy rozważyć wynajęcie usługi relokacji zwierząt w Dubaju. Zajmują się wszystkim, od uzyskania zezwoleń po planowanie lotów dla zwierząt domowych i uzyskanie niezbędnych dokumentów. Posiadanie profesjonalnego nadzorującego podróż Twojego zwierzaka zapewnia, że Twoje zwierzę będzie pod najlepszą opieką, ponieważ wiele z tych organizacji rozszerza swoje usługi relokacji zwierząt domowych o świadczenie usług „od drzwi do drzwi”. Jeśli nie chcesz lub nie możesz się tym zająć osobiście, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług jednej z takich firm. Poniżej kilka z nich:

MIEJ ŚWIADOMOŚĆ OPŁAT ZA USŁUGĘ RELOKACJI ZWIERZĄT DO DUBAJU

Jednym z wyzwań związanych z zatrudnianiem specjalistów do ich usług związanych z przeprowadzką jest to, że pobierają oni opłatę za usługę, co znacznie zwiększa koszty przeprowadzki zwierzęcia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Koszt przeprowadzki Twojego zwierzaka do Dubaju za pomocą ustalonych usług przeprowadzki będzie wyższy niż zrobienie tego samemu, ale jest to cena, która zapewni, że Twoje zwierzaki dotrą szczęśliwie i bezpiecznie a Ty będziesz miał dużo mniej stresu.

ROZWAŻ POGODĘ

Przenosząc się ze swoim czworonogiem do ZEA, pamiętaj, że latem pogoda jest tu wyjątkowo upalna, więc jeśli planujesz podróż latem (szczególnie czerwiec-sierpień), zadbaj o to, aby Twoje zwierzę podróżowało tu wieczorem. Pierwsze dni Twojego zwierzaka tutaj w lecie mogą być bardzo trudne, zatem zadbaj też o to, aby pił mnóstwo wody i unikajcie słońca. Zajrzyj do mojego wpisu o tym, jak przetrwać lato w Dubaju. Może się przydać.

SKRZYNIA LUB PRZEWOŹNIK ZATWIERDZONY PRZEZ IATA

Jak powyżej, pamiętaj, że latem pogoda może być wyjątkowo upalna, więc jeśli planujesz podróż do Dubaju latem (czerwiec-sierpień), najlepiej zadbaj o to, aby Twoje zwierzę podróżowało wieczorem .

Niemniej jednak większość przewoźników, którzy oferuje klatki lub transportery dla przewożenia zwierząt, w pełni klimatyzowane. Upewnij się natomiast, iż klatka czy też transporter, spełnia wymagania IATA. Jeśli tak nie będzie i wystąpi jakiś problem, zwierzę może być przetrzymywane przez wiele godzin zanim sprawa się wyjaśni.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

CZY KTOŚ MOŻE MI POMÓC SPROWADZIĆ PSA/KOTA DO DUBAJU?

W Dubaju i ogólnie Emiratach Arabskich, jest kilka firm zajmujących się relokacją zwierząt domowych z różnych części świata. Te firmy pomogą Ci ostrożnie i bezpiecznie sprowadzić Twojego zwierzaka do Dubaju. Powyżej zamieściłam kilka z nich (akapit o firmach relokacyjnych).

CZY MÓJ KOT POTRZEBUJE SZCZEPIENIA PRZED IMPORTEM DO DUBAJU?

Tak, właściciele kotów muszą koniecznie zaszczepić swoje koty przed przeprowadzką do Dubaju lub innych części ZEA. Wymagane szczepienia obejmują:

 • Wścieklizna – ważne szczepienie wykonane zgodnie z instrukcją producenta szczepionki, początkowa dawka nie powinna być zastosowana przed 12 tygodniem życia zwierzęcia.
 • Panleukopenia kotów (Feline Pan Leukcopenia)
 • Zapalenie nosa i tchawicy kotów (Feline Rhinotracheitis)
 • Kalciwiroza (Feline Calicivirus)
Jak sprowadzić zwierzęta do Dubaju
Pamiętaj o niezbędnych szczepieniach dla kota

JAKIE SZCZEPIONKI SĄ OBOWIĄZKOWE W CELU PRZEWIEZIENIA PSA DO DUBAJU?

Psy muszą zostać zaszczepione przed przybyciem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Lista obowiązkowych szczepionek dla psów w Dubaju obejmuje:

 • Wścieklizna
 • Wirus nosówki psów (CDV)
 • Parwowiroza psów (Canine Parvo Virus)
 • Zakaźne zapalenie wątroby psów (Infectious Canine Hepatitis)
 • Leptospiroza (Uwaga: można ją pominąć i zastąpić testem laboratoryjnym w przypadku, gdy kraj z którego przylatuje zwierzę, nie stosuje szczepień).

CZY W DUBAJU SĄ PARKI DLA PSÓW?

Tak, w różnych częściach miasta znajdziesz sporo parków dla psów. Sustainable City Dog Park, The Greens Dog Park, JLT Dog Park i BarkPark w Al Awir to najlepsze przyjazne zwierzętom parki w Dubaju. Ich lista stale się powiększa. Przed wybraniem mieszkania czy też domu w Dubaju, sprawdź czy w tej okolicy jest właśnie taki park.

W Dubaju jest też sporo restauracji przyjaznych psom, a także plaży. Są też hotele dla psów. Zdecydowanie mitem jest, że ZEA jest nieprzyjazne czworonogom i lokalni mieszkańcy nie lubią i boją się psów. A miejsc, gdzie można wyjśc z psem na spacer, są nieliczne. Ale o tym…innym razem.

Ten przewodnik był ściśle poświęcony relokacji Twojego pupila do Dubaju i na tym też dziś poprzestanę. Mam nadzieję, że znalazłeś tu to, czego szukałeś.

Dzięki za uwagę x

Podobało Ci się? Super:) Pin it!

jak sprowadzić zwierzęta do dubaju