Zaplanuj podróż do ZEA – Informacje o wizie do Dubaju

764
zaplanuj podróż do zea

Od lat kilku już Zjednoczone Emiraty Arabskie są atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnym dla turystów, w tym i dla Polaków. Przybywa także osób, które tutaj chciałyby znaleźć zatrudnienie. Podstawowym pytaniem, które się w tej sytuacji pojawia, jest „Jaką wizę otrzymam w Dubaju?”

Zaplanuj dobrze swoją podróż do ZEA – Informacje o wizie do Dubaju

Poniżęj zebrałam kilka podstawowych informacji o wizie, które napewno okażą się przydatne przy planowaniu podróży do Dubaju i innych zakątków ZEA.

Turyści podróżujący z Polski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą otrzymać wizę turystyczną, tranzytową a także starać się o wizę pracowniczą. Warunki są takie same we wszystkich Emiratach. Sprawdź, poniżej jakie są wymagania, aby otrzymać każdą z nich.

gdzie możesz kupić alkohol w emiratach

Gdzie możesz kupić alkohol w Emiratach Arabskich

Alkohol w ZEA można kupić w wielu punktach na terenie całego kraju. Przeczytaj post, aby dowiedzieć się wiecej.

0 komentarzy
tradycyjna sztuka talli

Rękodzieło w ZEA: Tradycyjna Sztuka Talli

Talli, tradycyjne rękodzieło tekstylne, które charakteryzuje się jasnymi kolorami i pięknymi, misternymi wzorami, jest używane od pokoleń w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Rodzaje Wiz dla Polaków w ZEA

Wiza Turystyczna

 • żadne ustalenia wizowe nie są wymagane z wyprzedzeniem
 • wiza jest ważna na okres 90 dni od momentu wjazdu
 • można ja wykorzystać w ciągu 180 dni od pierwszego wjazdu
 • nie można jej przedłużyć
 • warunkiem otrzymania wizy jest posiadanie paszportu ważnego na co najmniej 6mcy

Procedura otrzymania takiej wizy jest bardzo prosta. Urzędnik migracyjny, po okazaniu przez nas paszportu, wbije do dokumentu bezpłatną wizę wielokrotnego wjazdu, która uprawnia nas do 90-dniowego pobytu.

Wiza Tranzytowa

 • wizy tranzytowe (48-godzinne i 96-godzinne) są dostępne, dla wszystkich osób posiadających paszport
 • wizy uprawniają do wjazdu na teren ZEA i są ważne, przez 30 dni od daty ich wydania
 • podróżujący, muszą mieć ważną rezerwację dalszego lotu poza obszar ZEA oraz ważną rezerwację hotelową na czas pobytu w kraju. Wymagane jest okazanie, kopii rezerwacji
 • tego typu wizę można uzyskać wyłącznie za pośrednictwem linii lotniczych (Emirates, Flydubai etc.)

Wiza Pracownicza

 • każdy ma prawo pracować w Zjednoczonych Emiaratach Arabskich pod warunkiem, że posiada ważną wizę pracowniczą
 • pracodawca musi wystąpić w imieniu pracownika o wizę pracowniczą, której czas obowiązywania i ważność są uzależnione od warunków umowy o pracę
 • musisz posiadać paszport ważny przez przynajmniej sześć miesięcy od daty wjazdu do kraju oraz niedawno wykonane kolorowe zdjęcia na białym tle i inne dokumenty
 • jeśli już przebywasz na terenie ZEA, możesz wystąpić o zmianę statusu na miejscu lub wyjechać z kraju i powrócić
 • aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z pracodawcą lub sprawdź wymagania na stronie rządowej GDFRAD

Od niedawna jest także możliwe, abyś pracował zdalnie z Dubaju.

emiraty arabskie flaga

Emiraty Arabskie po raz pierwszy – Co musisz wiedzieć

Wybierasz się pierwszy raz do ZEA i nie wiesz czego się spodziewać?Znajdziesz tu podstawowe informacje i fakty o Emiratach.

Czy mogę przedłużyć wizę turystyczną?

Jeśli Twoja 90-dniowa wiza turystyczna będzie wygasać a nie chciałbyś jeszcze wyjeżdzać z Dubaju, jest możliwość przedłużenia jej. Taka wiza jest już płatna i możesz zaaplikować o nią nie wyjeżdzając z kraju. Jedynie co musisz zrobić to skontaktować się z wybranym biurem turystycznym, złożyć wymagane dokumenty i dokonać opłaty. Postaraj się wybierać te z dobrą renomą lub polecenia. Osobiście korzystałam wielokrotnie z usług jednego biura turystycznego. Ma swoją lokalizację w Abu Dhabi, ale bez problemu załatwicie wizę przebywając też w Dubaju. Szczerze polecam Ahmeda/Shereen z Monarch UAE Znajdziecie ich także na Facebooku. Nie jest to link afiliacyjny a jedynie moja osobista rekomendacja.

Nowa pięcioletnia wiza turystyczna do ZEA

Jest jednak w planach wprowadzenie nowej pięcioletniej wizy turystycznej, która będzie dostępna dla wszystkich narodowości. Będzie to wiza wielokrotnego wjazdu ważna na pięć lat. W kraju można będzie pozostać przez 6 miesięcy bez przerwy. W styczniu 2020 ogłoszono, iż taka wiza zostanie wkrótce wprowadzona, aczkolwiek na szczegóły będziemy jeszcze musieli poczekać. Być może jest to związane z przesunięciem EXPO na 2021 i pandemią COVID-19. Jeśli pojawią się nowe informacje na ten temat, napewno was tu o tym poinformuję.

hymn zjednoczonych emiratów arabskich

Jak powstał hymn Zjednoczonych Emiratów Arabskich?

Hymn Zjednoczonych Emiratów Arabskich miał być początkowy tylko instrumentalny. Dowiedz się więcej jak to było.

alkohol w dubaju tanieje

Alkohol w Dubaju tanieje – licencja na zakup bezpłatnie

2023 przynosi wiele zmian w ZEA. Jedną z nich jest to, iż alkohol w Dubaju, od 1 stycznia, tanieje a licencję na jego zakup będzie można nabyć bezpłatnie. Zatem, drodzy turyści i rezydenci: Happy New Year!:) Zawartość strony1 Opłata licencyjna na alkohol zniesiona przez MMI i African + Eastern w Dubaju2 Dubaj zawiesza podatek od […]

0 komentarzy

Podobało Ci się? Super:) Pin it!

zaplanuj podróż do zea - informacje o wizie do dubaju