Strona główna 7 Emiratów Gdzie możesz kupić alkohol w Emiratach Arabskich

Gdzie możesz kupić alkohol w Emiratach Arabskich

1891
gdzie możesz kupić alkohol w emiratach

Największym mitem, któy wciąż rozpowszechniany jest na temat Dubaju i innych Emiratów jest to, że nie można tu przywieźć, kupić i spożywać alkoholu.

Kraj muzułmański, jakim są ZEA, automatycznie bywa utożsamiany z brakiem jakiegokolwiek alkoholu, co nie może być dalsze od prawdy.

Jedynym Emiratem, w którym obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu, jest Sharjah (pol.Szardża).

Gdzie zatem możesz kupić alkohol w Emiratach Arabskich?

Pamiętaj, iż wszystkie licencjonowane obiekty (restauracje, puby, hotele) pozwolą Ci na spożycie alkoholu na ich terenie.

W związku ze zmienionym, w połowie 2020 roku, prawem, turyści przybywający do ZEA, nie muszą już mieć licencji, aby zakupić alkohol na terenie kraju. Podobnie też i jego mieszkańcy.

W Dubaju, od 1 stycznia 2023, licencja na zakup alkoholu jest już bezpłatna. Pozostałe Emiraty także jej nie wymagają.

Alkohol można zakupić na terenie ZEA w tych miejscach

≠ LOTNISKA

Jeśli jesteś turystą lub gościem, który nie planuje pozostać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez bardzo długi czas, zastanów się nad zakupem alkoholu, jak tylko dotrzesz na lotnisko.

W Dubaju na lotnisku międzynarodowym ( Dubai International Airport) alkohol zakupisz w strefie wolnocłowej oraz Le Clos, który to oferuje luksusowe alkohole i wina.

Dubaj ma jeszcze jedno lotnisko – Al Maktoum Airport, gdzie również po przylocie będziesz mógł nabyć alkohol w strefie wolnocłowej.

W Abu Dhabi, Sharjah i Ras Al Khaimah sytuacja wygląda podobnie. Po przylocie jest możliwość nabycia alkoholu w sklepach strefy wolnocłowej.

≠ DUBAJ

Sklepy te także oferują zakupy online i zapewniają dostawę alkoholu do miejsca zamieszkania. Licencja alkohol jest wymagana, ale od 2023 jest ona bezpłatna.

alkohol w zea

Alkohol w Emiratach. Wszystko co musisz wiedzieć

Alkohol w Dubaju? Czy to możliwe? Jednym z największych mitów na temat Emiratów Arabskich jest ten, iż nie można tu przywieźć, kupić ani spożywać alkoholu. Wszystko to wyjaśniam w poniższym poście.

alkohol w dubaju tanieje

Alkohol w Dubaju tanieje – licencja na zakup bezpłatnie

2023 przynosi wiele zmian w ZEA. Jedną z nich jest to, iż alkohol w Dubaju, od 1 stycznia, tanieje a licencję na jego zakup będzie można nabyć bezpłatnie. Zatem, drodzy turyści i rezydenci: Happy New Year!:) Zawartość strony1 Opłata licencyjna na alkohol zniesiona przez MMI i African + Eastern w Dubaju2 Dubaj zawiesza podatek od […]

0 komentarzy

≠ ABU DHABI

Mieszkańcy Abu Dhabi alkohol nabyć mogą w poniższych punktach:

W związku ze zmianą prawa w ZEA w 2020, licencja na alkohol nie jest wymagana.

≠ AL AIN

AL Ain jest częścią Emiratu Abu Dhabi.

Licencja na alkohol nie jest wymagana

≠ RAS AL KHAIMAH

W emiracie położonym 45min od Dubaju, alkohol można zakupić w:

Licencja na alkohol nie jest tu wymagana

≠ FUJAIRAH

Licencja na alkohol nie jest tu wymagana

≠ AJMAN

Licencja na alkohol nie jest tu wymagana

≠ UMM AL QUWAIN

Licencja na alkohol nie jest tu wymagana

Jak już pewnie zauważyliście powyżej, w kilku emiratach licencja przy zakupie alkoholu nie jest wymagana. Aczkolwiek należy pamiętać, iż transportując alkohol z tychże emiratów do Dubaju, możecie już potrzebować licencji. W przypadku zatrzymania przez policję czy wypadku drogowego, sprawa przewożenia alkoholu bez licencji może nie ujść na sucho.

Sami widzicie, że tych miejsc, w których można kupić alkohol w Emiratach jest naprawdę dużo. Nie można wejść do każdego lepszego sklepu i poprosić o alkohol ( tak jak jest to np. w Polsce), aczkolwiek tych opcji jest naprawdę sporo.

Dubai

DARMOWE ATRAKCJE W DUBAJU – 10 PROPOZYCJI

Co za darmo można zobaczyć w Dubaju. Znajdziecie tu 10 propozycji.

ciekawe fakty o dubaju

Tego nie wiedziałeś: Ciekawe fakty o Dubaju

Szukasz informacji o jednym z najpopularniejszych miast na świecie? Dubaj, bo o nim tutaj mowa, znalazl się na 4 miejscu najchętniej odwiedzanych miast w 2020 roku. Poznaj kilka ciekawych faktów o Dubaju.

Podobało Ci się? Super:) Pin it!

gdzie możesz kupić alkohol w emiratach arabskich
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x