Gdzie możesz kupić alkohol w Emiratach Arabskich

1484
gdzie możesz kupić alkohol w emiratach

Największym mitem, któy wciąż rozpowszechniany jest na temat Dubaju i innych Emiratów jest to, że nie można tu przywieźć, kupić i spożywać alkoholu. Kraj muzułmański, jakim są ZEA, automatycznie bywa utożsamiany z brakiem jakiegokolwiek alkoholu, co nie może być dalsze od prawdy. Jedynym Emiratem, w którym obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu, jest Sharjah (pol.Szardża).

Gdzie zatem możesz kupić alkohol w Emiratach Arabskich?

Pamiętaj, iż wszystkie licencjonowane obiekty (restauracje, puby, hotele) pozwolą Ci na spożycie alkoholu na ich terenie. W związku ze zmienionym, w połowie 2020 roku, prawem, turyści przybywający do ZEA, nie muszą już mieć licencji, aby zakupić alkohol na terenie kraju. Podobnie też i jego mieszkańcy. Jedynie w Dubaju jego mieszkańcom wciąż potrzebna jest licencja na zakup alkoholu. Pozostałe Emiraty już tego nie wymagają.

Alkohol można zakupić na terenie ZEA w tych miejscach

≠ LOTNISKA

Jeśli jesteś turystą lub gościem, który nie planuje pozostać w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przez bardzo długi czas, zastanów się nad zakupem alkoholu, jak tylko dotrzesz na lotnisko.

W Dubaju na lotnisku międzynarodowym ( Dubai International Airport) alkohol zakupisz w strefie wolnocłowej oraz Le Clos, który to oferuje luksusowe alkohole i wina. Dubaj ma jeszcze jedno lotnisko – Al Maktoum Airport, gdzie również po przylocie będziesz mógł nabyć alkohol w strefie wolnocłowej.

W Abu Dhabi, Sharjah i Ras Al Khaimah sytuacja wygląda podobnie. Po przylocie jest możliwość nabycia alkoholu w sklepach strefy wolnocłowej.

alkohol w zea

Alkohol w Emiratach. Wszystko co musisz wiedzieć

Alkohol w Dubaju? Czy to możliwe? Jednym z największych mitów na temat Emiratów Arabskich jest ten, iż nie można tu przywieźć, kupić ani spożywać alkoholu. Wszystko to wyjaśniam w poniższym poście.

≠ DUBAJ

W Dubaju alkohol możesz zakupić w tych sklepach:

Sklepy te także oferują zakupy online i zapewniają dostawę alkoholu do miejsca zamieszkania. Licencja alkohol nie jest wymagana od turystów, lecz rezydenci Dubaju w dalszym ciągu muszą ją posiadać.

≠ ABU DHABI

Mieszkańcy Abu Dhabi alkohol nabyć mogą w poniższych punktach:

W związku ze zmianą prawa w ZEA w 2020, licencja na alkohol nie jest wymagana.

≠ AL AIN

AL Ain jest częścią Emiratu Abu Dhabi.

Alkohol można tutaj nabyć w:

Licencja na alkohol nie jest wymagana.

≠ RAS AL KHAIMAH

W emiracie położonym 45min od Dubaju, alkohol można zakupić w:

Licencja na alkohol nie jest tu wymagana.

≠ FUJAIRAH

Licencja na alkohol nie jest tu wymagana.

≠ AJMAN

W najmniejszym z emiratów także możecie zakupić alkohol:

Licencja na alkohol nie jest tu wymagana.

≠ UMM AL QUWAIN

Licencja na alkohol nie jest tu wymagana.

Jak już pewnie zauważyliście powyżej, w kilku emiratach licencja przy zakupie alkoholu nie jest wymagana. Aczkolwiek należy pamiętać, iż transportując alkohol z tychże emiratów do np. Dubaju, możecie już potrzebować licencji. W przypadku zatrzymania przez policję czy (nie daj Boże oczywiście) wypadku drogowego, sprawa przewożenia alkoholu bez licencji może nie ujść na sucho.

Sami widzicie, że tych miejsc, w których można kupić alkohol w Emiratach jest naprawdę dużo. Nie można wejść do każdego lepszego sklepu i poprosić o alkohol ( tak jak jest to np. w Polsce), aczkolwiek Emiraty coraz bardziej ułatwiają nabycie napojów wyskokowych zarówno dla rezydentów jak i turystów. Opcji jest naprawdę dużo. Wiele osób pisze do mnie martwiąc się o to, że podczas wakacji zabraknie im tego alkoholu, ale myślę, że po przeczytaniu dzisiejszego postu już nikt nie będzie się tym faktem martwił:)

Podobało Ci się? Super:) Pin it!

gdzie możesz kupić alkohol w emiratach arabskich