DARMOWE ATRAKCJE W DUBAJU – 10 PROPOZYCJI

919
Dubai
Wakacje w Dubaju wcale nie muszą się okazać zmorą dla Twojego portfela. Owszem, trzeba kupić bilety lotnicze i zarezerwować miejsce noclegowe. Ale już sam pobyt w Dubaju wcale taki kosztowny być nie musi. Wiele jest do zrobienia i do zobaczenia, całkiem za darmo.

Choć Emiraty Arabskie to całoroczny cel wizyty turystów, zdecydowanie najlepszy czas na wakacje to listopad-kwiecień. Tutaj znajdziecie bardziej szczegółowe informacje na ten temat.

Zobacz: Pogoda w Dubaju

Emiraty Arabskie po raz pierwszy – co musisz wiedzieć

CO MOŻNA ZATEM ROBIĆ W DUBAJU ZA DARMO?
1.Idź na plażę
Al Mamzar Beach Park
Al Mamzar Beach Park

Nie musisz wydawać pieniędzy w luksusowym kurorcie, aby cieszyć się dostępem do plaży w Dubaju. Tych darmowych tutaj nie brakuje. Darmowe wejście, ratownik, szum fal i słońce- czy czegoś jeszcze Ci potrzeba?. Definitywnie numer 1 darmowa atrakcja w Dubaju.

Darmowe plaże: JBR Beach, Kite Beach, Umm Suqeim Beach, Black Palace Beach.

2. Poznaj jedną z najbardziej ruchliwych dzielnic miasta- Dubai Marina
Dubai Marina
Dubai Marina nocą

Jeśli chodzi o lokalizacją, nie można zaprzeczyć, że Dubai Marina to jedna z najpiękniejszych w tym mieście, Drapacze chmur są ułożone wzdłuż krętego kanału, gdzie luksusowe jachty cierpliwie czekają na kolejną wycieczkę. Podczas gdy za wycieczkę jachtem trzeba już zapłacić, spacer po samej Marinie jest zupełnie bezpłatny. A widoki cudne!

Lokalizacja: Najbliższa stacja metra do centrum handlowego Dubai Marina Mall to Damac Properties. Będąc już w centrum, zapytaj o promenadę. Czas otwarcia promenady- 24/7hr.

” W Dubaju jest wiele darmowych atrakcji”

3. Po spacerze na Marinie zaglądnij do The Beach, JBR
JBR
JBR

The Beach to nie tylko darmowa plaża. Miejsce to ma wszystko, czego potrzebujesz, aby spędzić wspaniały dzień. Od świetnych lokali gastronomicznych po sklepy, place zabaw i sporty wodne. Na JBR dojść możecie bezpośrednio z Mariny. Dzień wrażeń gwarantowany.

Lokalizacja: The Beach, JBR

4. Pooglądaj show z Tańczącą Fontanną w roli głównej
Dubai Fountain
Dubai Fountain

Rozciągając się na ponad 275 metrów długości – co odpowiada ponad dwóm boiskom piłkarskim – Dubai Fountain to najwyższa na świecie fontanna. Spoczywając na 30-hektarowym jeziorze Burj, wykonuje wybór utworów od klasycznej po współczesną muzykę arabską i światową. To ulubione miejsce wśród mieszkańców i turystów. Dubai Fountain koniecznie zobaczyć musicie. Jedno z moich ulubionych miejsc w Dubaju.

Lokalizacja: The Dubai Fountain, Dubai Mall, pokazy są darmowe, codziennie od 18:00 do 23:00, co 30 minut.

5. Pospaceruj dookoła Kanału Dubajskiego
Kanał dubajski
Dubajski Kanał Wodny

Dubajski Kanał Wodny (Canal Dubai) to droga wodna o długości 3,2 km prowadząca z zatoki Creek w Starym Dubaju przez Business Bay do Zatoki Arabskiej. Otwarty w 2016 r., przebiega przez centrum Dubaju. Odwiedzający mogą biegać, spacerować i jeździć na rowerze po obu stronach 6,4-kilometrowego odcinka. Perfekcyjne miejsce dla zdjęć, szczególnie na moście Tolerancji wieczorem.

Lokalizacja: Canal Dubai

6. Wybierz się na pokaz  IMAGINE w Dubai Festival
Pokaz Imagine
Pokaz IMAGINE

„Imagine” to rekordowa atrakcja Dubai Festival City, która wykorzystuje moc światła, wody i ognia, aby zaoferować rodzaj doznań zmysłowych. 30 fontann i dźwięk przestrzenny, to wszystko aby dać publiczności wyjątkowy multisensoryczny pokaz.

Lokalizacja: IMAGINE Dubai; Promenada centrum handlowego Dubai Festival City Mall. Pokazy w ciągu tygodnia odbywają się od 7pm do 10pm, w weekendy- do 11pm.

„Wakacje w Dubaju wcale nie muszą być zmorą dla Twojego portfela”

7. Pogawędź z Flamingami w Rezerwacie Dzikiej Przyrody Ras Al Khor
Flamigi w rezerwacie Ras AL Khor
Flamingi w rezerwacie Ras Al Khor

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt, będąc w Dubaju śpiesz do Ras Al Khor Wildlife Sanctuary. Jest ono domem dla terenów podmokłych, w których znajdują się równiny solne, lasy namorzynowe i laguny. Różowe flamingi to zdecydowanie gwiazdy tego obszaru, choć można tu znaleźć ponad 60 gatunków ptaków i 500 rodzajów flory i fauny. Dziką przyroda i chwila spokoju na świeżym powietrzu – naprawdę warto.

Lokalizacja: Ras Al Khor Wildlife Sanctuary; Ras AL Khor Road, od soboty do czwartku 6am do 6pm; piątek 2pm-6pm. Tel. +971 4 606 6831. Najlepiej przyjść pomiędzy 4pm-5pm, bowiem wtedy odbywa się karmienie flamingów.

8. Odwiedź kolorowe La Mer
LA MER
La Mer

Jeśli masz skłonność do leniuchowania na piasku, to w La Mer naprawdę Ci się spodoba. Ten nowy projekt w Dubaju oferuje rozległą linię brzegową, bezpłatne prysznice i kolorową sztukę uliczną. Ponadto istnieje tam ponad 130 restauracji i sklepów oraz park wodny (tutaj już obowiązuje opłata).

Lokalizacja: La Mer, Jumeirah 1.

9. Odkryj przeszłość Dubaju- Dubai Creek

Dubai CreekUdaj się do tzw. Starego Dubaju i poznaj przeszłość miasta wędrując wzdłuż Dubai Creek. Miej przy sobie 1 dirhama (równowartość 1 złotówki), aby przeprawić się abrą ( tradycyjna łódź) na drugą stronę. Odwiedź Gold Souq czyli Targ Złota oraz sąsiadujący z nim, Dubai Spice Souk, czyli targ przypraw.

Lokalizacja: Dubai Creek

10. Obejrzyj piękny zachód słońca w The Pointe
The Pointe
The Pointe

Jeden z najpiękniejszych zachodów słońca w połączeniu z widokiem na jeden z najbardziej charakterystycznych hoteli w Dubaju. To wszystko znajdziecie właśnie w The Pointe. To nowe nabrzeże Dubaju położone jest na końcu słynnego Palm Jumeirah, po drugiej stronie zatoki od Atlantis The Palm. Romantyczny wypad we dwoje czy też rodzinne wyjście, wszyscy znajdą tu coś dla siebie.

Lokalizacja: The Pointe

To tylko kilka propozycji dla was. Napewno powrócę jeszcze z wieloma innymi.

Miłego zwiedzania x

Zobacz: Alkohol w Emiratach Arabskich – Wszystko co musisz wiedzieć

Emiraty Arabskie – Lokalne przepisy i zwyczaje

Sabina

Podobało Ci się? Super:) Pin it!

darmowe atrakcje w dubaju