Alkohol w Emiratach. Wszystko co musisz wiedzieć

1501
alkohol w zea

Alkohol w Dubaju? Czy to możliwe?

Jednym z największych mitów na temat Emiratów Arabskich to ten, iż nie można tu przywieźć, kupić ani spożywać alkoholu. Wszystko to wyjaśnię w poniższym poście.

Zasadniczo wiek uprawniający do picia alkoholu wynosi 18 lat w ZEA, ale zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Turystyki hotele i restauracje nie mogą podawać alkoholu osobom poniżej 21szego roku życia. Zatem w Dubaju i we wszystkich innych emiratach wiek, w którym można spożywać alkohol, wynosi 21 lat. Podobnie jest z jego zakupem.

ZEA to kraj muzułmański, którego tradycja jest głęboko zakorzeniona w wartościach arabskich i islamskich. Jednak kraj ten jest również znany ze swojej tolerancji i tego, jak obejmuje różne kultury. Mając to na uwadze, istnieją pewne przepisy, których należy przestrzegać przez cały czas przy zakupie lub spożywaniu alkoholu.Przepisy dotyczące zakupu i konsumpcji alkoholu w ZEA

Alkohol jest serwowany w różnych licencjonowanych barach, pubach, restauracjach i hotelach na terenie Emiratów. Dostępny jest także w licencjonowanych sklepach na terenie wszystkich emiratów, oprócz Sharjah.

LICENCJA NA ALKOHOL DLA MIESZKAŃCÓW

W Dubaju tylko posiadacz licencji może nabyć alkohol w dowolnym sklepie licencjonowanym, w przeciwnym razie można zostać aresztowanym i ukaranym.

Proces dla rezydentów, aby uzyskać licencję na alkohol, został znacznie złagodzony w ostatnim czasie. Wcześniej wymagania dotyczące uzyskania licencji obejmowały list NOC (’nie wnoszę sprzeciwu’) od pracodawcy, ojca lub męża, umowę najmu oraz zaświadczenie o zarobkach wykazujące zarobki przekraczające 3000 dirhamów miesięcznie.

W tym momencie wszystko, czego potrzebujesz, aby złożyć wniosek i uzyskać licencję, to:

  1. kopia dowodu tożsamości czyli 'Emirates ID’
  2. kopia paszportu
  3. kopia wizy rezydenckiej
  4. zdjęcie paszportowe

Po uzyskaniu tych czterech niezbędnych dokumentów możesz wypełnić wniosek i zapłacić 270 dirhamów, online na oficjalnej stronie sklepu MMI lub Afryka + Wschód (African + Eastern). Musisz mieć też ukończone 21 lat i nie być muzułmaninem.

Jeśli zgłoszenie zostanie zatwierdzone, możesz odebrać licencję z wybranego sklepu MMI lub Afryka & Wschód (African + Eastern) na terenie Dubaju, a nawet otrzymać darmowe kupony do na alkohol.

W 2020 roku zmieniono prawo dotyczące alkoholu i zniesiono potrzebę uzyskania licencji na alkohol. W tym momencie tylko w Dubaju mieszkańcy muszą mieć licencję, aby kupić alkohol w sklepie. Wszystkie inne Emiraty już jej nie wymagają.

GDZIE MOŻNA KUPIĆ ALKOHOL W EMIRATACH?

gdzie możesz kupić alkohol w emiratach

Gdzie możesz kupić alkohol w Emiratach Arabskich

Alkohol w ZEA można kupić w wielu punktach na terenie całego kraju. Przeczytaj post, aby dowiedzieć się wiecej.

0 komentarzy

TURYŚCI VS ALKOHOL

Jeszcze na początku 2020 roku wszyszcy podróżujący tu, musieli uzyskać bezpłątną licencję na alkohol. W tym momencie, jedyne czego potrzebujecie do tego, aby zakupić alkohol w licencjowanym sklepie, jest ważny paszport. Warunkiem jest oczywiście ukończenie 21 lat, czyli legalny wiek w którym można kupować i pić alkohol w ZEA.

CZY MOGĘ PRZYWIEŹĆ ALKOHOL DO EMIRATÓW?

Tak, możesz i masz kilka opcji:     

▻ Możesz go kupić w swoim kraju i schować do bagażu rejestrowanego przed podróżą, ponieważ nie przejdziesz kontroli bezpieczeństwa na lotnisku z alkoholem w bagażu podręcznym.   

▻ Kup go bezcłowo na lotnisku odlotu i przewieź przez odprawę celną w Emiratach

▻ Kup go bezcłowo po wylądowaniu

Każdy podróżny może zabrać ze sobą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich:     

4 litry alkoholu lub 24 puszki piwa     

DOSTAWA DO DOMU

Licencjonowane sklepy z alkoholem takie jak, MMI czy African & Eastern oferują też usługę dostawy alkoholu do domu w Dubaju czy Abu Dhabi.

Aby złożyć zamówienie, wystarczy posiadać ważną licencję na alkohol, jeśli jesteś rezydentem lub też oryginalny paszport, jeśli jesteś turystą. Wystarczy złożyć zamówienie online na stronie www.legalhomedelivery.com przed godziną 12:00 do dostawy następnego dnia. Usługa ta jest obecnie tylko możliwa w Dubaju.

ALKOHOL W SHARJAH

Sytuacja wygląda trochę inaczej w sąsiadującym z Dubajem emiracie Sharjah. Sharjah to tzw „suchy emirat”, co oznacza, że ​​sprzedaż lub posiadanie alkoholu w Sharjah jest prawie całkowicie zabronione.

Istnieją trzy wyjątki:

Sharjah Wanderers Club. Założony w 1977 roku jako klub sportowy do rugby i nurkowania, ma basen, korty tenisowe i oświetlone boiska do rugby. Jest to brytyjski bar serwujący alkohol, gdzie wstęp mają tylko członkowie i ich goście.

▻ Alkohol jest dostępny w strefie bezcłowej oraz salonach klasy biznesowej na międzynarodowym lotnisku w Sharjah.

▻ Jeśli posiadasz osobistą licencję na alkohol, możesz sprowadzać alkohol z innych emiratów i spożywać go w domu.

POZOSTAŁE EMIRATY

Alkohol można kupić i spożywać we wszystkich emiratach. Wyjątkiem jest Sharjah. Jak też wspomniałam powyżej, licencja do zakupu alkoholu dla rezydentów obowiązuje już tylko w Dubaju. W pozostałych Emiratach nie trzeba jej posiadać. Zaś turyści muszą mieć ukończone 21 lat i posiadać ważny paszport, aby kupić alkohol na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

ALKOHOL PODCZAS RAMADANU

Podczas Ramadanu w ZEA w dalszym ciągu możesz przywieźć, kupić i spożywać tu alkohol. Jeszcze kilka lat temu alkohol mógł być serwowany tylko i wyłącznie po zachodzie słońca, kiedy to muzułmanie przerywali post. W ostatnich latach bardzo się to zmieniło. Po szczegółowe informacje na temat Ramadanu w Dubaju zapraszam tutaj.

Ramadan w Dubaju – Czego należy oczekiwać

Ramadan w Dubaju – Jak się zachować

ALKOHOLOWE 'ZA I PRZECIW’ W EMIRATACH

Jak już ustaliliśmy powyżej, alkohol w ZEA nie jest czymś abstrakcyjnym i niedostępnym. Można go tu przywieźć, kupić i spożywać w wielu miejscach.

Zatem co można a czego należy unikać, aby nie popaść w tarapaty?

Upewnij się, że nie naruszasz żadnych zasad ZEA dotyczących posiadania i konsumpcji alkoholu:     

  1. Nie pij w miejscach publicznych – picie w dowolnym miejscu poza wyznaczonymi miejscami publicznymi (bary, restauracje) jest nielegalne. Jeśli okaże się, że spożywasz alkohol w niewyznaczonym miejscu, możesz zostać zgłoszony i ukarany.
  2. Jeśli nosisz alkohol publicznie. Upewnij się, że nie jest widoczny i przechowywany w nieprzezroczystych torbach.   
  3. Możesz spożywać alkohol tylko w pokoju hotelowym / apartamencie.     
  4. Nie pij alkoholu, jeśli planujesz prowadzić samochód. ZEA ma politykę zerowej tolerancji dla prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.     

KARY

ZEA ma politykę zerowej tolerancji dla prowadzenia pod wpływem alkoholu. O wysokości i surowości kary decydują sądy ZEA, a naruszenie pociąga za sobą 20,000 dirhamów kary pieniężnej, 23 czarne punkty, a pojazd jest zatrzymywany na 60 dni. Turystom może grozić za to nawet kara więzienia.

W Dubaju 14,33 procent wypadków spowodowanych jest przez kierowców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Wliczając w to samych Emiratczyków…

Jeśli zostaniesz przyłapany na byciu pijanym, grozi to pozbawieniem wolności na okres sześciu miesięcy lub grzywną w wysokości 5000 dirhamów lub obie.

 Zgodnie ze zmienionym prawem w 2020 roku, picie i spożywanie alkoholu w miejscach do tego wyznaczonych nie jest już przestępstwem w ZEA. Nie trzeba też posiadać licencji na to, aby móc wypić piwo czy dwa w wyznaczonym do tego miejscu (pub, restauracja itd.)  

Spożywanie alkoholu w miejscu pracy jest poważnym problemem i należy się kategorycznie tego wystrzegać. Jeśli pracownik zostanie znaleziony pod wpływem alkoholu lub narkotyków w godzinach pracy, pracodawca ma prawo zwolnić pracownika bez uprzedniego powiadomienia i powiadomić policję.

Choć Emiraty to kraj tolerancyjny, jeśli chodzi o alkohol, nadal obowiązują ważne zasady, których muszą przestrzegać mieszkańcy i odwiedzający. Zatem przybywajcie, bawcie się dobrze i pamiętajcie o tym, aby lokalnych praw przestrzegać…. Więcej na temat praw i zwyczajów w ZEA w innym poście tutaj.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania na ten temat, zapraszam poniżej:)

Podobało Ci się? Super:) Pin it!

alkohol w emiratach arabskich
5 1 vote
Article Rating
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Staszek
Staszek
2 lat temu

Bezplatna licencja? Lol Cos nowego